Profesionální údržba zeleně

Prodej dřeva

Palivové dřevo Cena za palivové dřevo
prostorový metr sypaný
palivové/krbové dřevo štípané 33 cm (buk, dub, jasan, javor) 1600,- Kč
palivové/krbové dřevo štípané 33 cm (bříza) 1500,- Kč
palivové dřevo štípané 33 cm (smrk) 1300,- Kč

Prodej dřeva zajišťujeme i s dopravou na místo určení. V případě zájmu se lze domluvit i na vlastní dopravě. Nabízíme jak krbové dříví štípané tak kulatinu o délce cca 1m a na přání i více nebo špalky o délce 30-50cm. Všechno dříví nabízíme o různé tvrdosti a výhřevnosti (smrk, borovice, bříza, jasan, ořech, jedle, buk, dub)

Prodej dřeva

Odkup dřeva

Odkup dřeva provádíme v Severních Čechách s hlavním městem Ústí nad Labem od 70,- Kč do 400,- Kč/1m3. Cena je závislá ne:
  • druhu dřeva
  • množství dřeva
  • délce a velikosti dřeva
  • přístupu ke dřevu
  • kvalitě dřeva

Rychlý prodej dřeva

Naší novinkou, kterou firma nabízí, je takzvaný rychlý prodej dřeva. Kdy potenciálním zájemcům nabízíme dřevo přímo z místa kácení. Jedná se především bud o kulatinu o délce 1 a více metru a nebo špalku o délce 30-40 cm. Zde se ceny pohybují kolem 500,- Kč/m3.

Další možnosti koupí dřeva je prodej dřeva za úklid, kdy Vás kg/m3 stojí většinou 0,-Kč. Podmínkou je samozřejmě odvoz dřeva spolu s větvemi (dřevním odpadem). Rozřezání dřeva v obou případech provádíme dle přání zákazníka. Neváhejte a zavolejte nám. Jen ten kdo je v naší databázi má možnost využít jak rychlý prodej tak dřevo za úklid. Krbové štípané dříví prodáváme na 1 rm. Rozvoz zajišťujeme dodávkou a nebo nákladním autem. Dodávkou rozvážíme do 6 rm a nákladním autem do 12 rm.

Palivové dřevo a jeho vlastnosti

Měkké dřevo

Topol

Dřevo topolu je velice lehké a měkké, rychle schne a dobře se štípe. Pro topení není nejlepší, protože velice rychle hoří.

Lípa

Výborně hoří, bohužel poměrně krátce.

Smrk

Nejpoužívanější dřevo vůbec. Při hoření krásně praská díky vysokému obsahu pryskyřice. Smrkové třísky jsou ideální na zátop.

Modřín

Pevnější dřevo než smrk. Při spalování se uvolňuje nepatrně více kouře než u smrkového dřeva.

Borovice

Borové dřevo je křehké. Jako palivové dřevo není příliš žádané.

Tvrdé dřevo

Dub

Dřevo, které je ceněno pro svoji tvrdost a pevnost. Skvělé dřevo na topení. Je potřeba dřevo nechat řádně proschnout. Doporučuje se délka aspoň 2 roky. Má skvělou výhřevnost a hoří dlouho.

Buk

Výborné dřevo, a hodí se jako ideální dřevo do krbu.

Habr

S stromem Habr se často setkáme v souvislosti se živým plotem. Má velice tvrdé dřevo. Jako palivo není příliš obvyklý, zejména kvůli vysoké ceně. Jako palivové dřevo má nejvyšší výhřevnost.

Bříza

Bříza má charakteristickou bílou kůru, která hoří, i když je vlhká. Velmi užitečná věc např. při rozdělání ohně pomocí křesadla. Březové dřevo je žádané palivo, dává jasný plamen, nepraská a má výbornou výhřevnost.

Ořech

Poměrně drahé dřevo, na topení se vyplatí použít pouze větve a dřevo, které nelze zpracovat ve výrobě.

Zpět